BibleQuote
biblický program pro
Windows i AndroidHome O programu Ke stažení Problémy a řešení Links
Kontakt a objednávka

Rychlý start

Pro Windows:

1) Program se neinstaluje, stačí jen stáhnout zazipovaný soubor a ten někam rozbalit (a pak si vytvořit na ploše apod. jeho zástupce).
2) V základním balíčku program neosahuje žádné biblické moduly, komentáře ani slovníky, ale ty je protřeba též stáhnout, rozbalit a skopírovat:
U verze 6: bilické moduly apod. do adresáře ...\BibleQuote6\BibleBooks (je to možné též přímo do
...\BibleQuote6, ale pak by to bylo nepřehledné), komentáře do adresáře ...BibleQuote6\Commentaries a slovníky do adresáře ...\BibleQuote6\Concordance\Dictionaries.
U verze 6,5: bilické moduly apod. do adresáře ...\BibleQuote65\Resources\BibleBooks (též i ...\BibleQuote65), komentáře do ...BibleQuote65\Resources\Commentaries a slovníky do adresáře ...\BibleQuote65\Resources\Concordance\Dictionaries. V této verzi jsou tedy všechny moduly v jednotmém adresáři Resources.
Pro upřesnění je uveden následující obrázek:
Umístění adresářů

3) Nyní již můžeme program spustit. Je velmi pravděpodobné, že po spuštění bude hlásit chybu (programu chybí biblické moduly a nezná jejich cestu), ale tuto hlášku stačí ignorovat a potvrdit tlačítkem OK (u 6,5 Продольжить). Pak se již program spustí.
4) Nyní je potřeba nastavit jazyk. U verze 6 je pravo nahoře nabídka "UI Language". Po kliknutí na ni nastavíme "Czech".
Ve verzi 6,5 vybereme v kontextové nabídce možnost "Вид"
a v ní "UI Language". Zde opět nastavíme češtinu.
Demonstrujeme si to na obrázcích:

Pro verzi 6:
Nastavení jazyka pro verzi 6

Pro verzi 6,5:
Nastavení jazyka pro verzi 6,5


5) Nyní už stačí nastavit cestu k biblickým modulům: Stačí stlačit klávasovou zkratku Ctrl+F4 a objeví se následující nabídka
:

Výběr cesty k biblickým modulům

kde stačí kliknout na políčko vpravo od cesty se třemi tečkami (u verze 6,5 na tlačítko Сбросить) a vybrat odpovídající cestu k biblickým modulům (v případě verze 6
...\BibleQuote6\BibleBooks se jedná o cestu a verze 6,5 o ...\BibleQuote65\Resources\BibleBooks). Následným potvrzením tlačítlem OK výběr potvrdíme.

6) Tím máme hotovu základní instalaci programu a nyní po stisknutí klávesy F9 si můžeme vytvořit základní sadu modulů, které budeme v programu používat a budou mít své záložky pod hlavním oknem.Pro Android:

1) Program je samořejmě nejdříve nutné naistalovat do zařízení (většinou přes aplikaci Obchod Play) z adresy play.google.com/store/apps/details?id=com.BibleQuote.
2) Po jeho instalci stačí zazipovat libovolný biblický modul a zkopírovat jej do adresáře BibleQuote/Modules:

Umístění pro Android

3) Nyní stačí jen program pod Androidem spustit, dostat se do nejvyšší úrovně a tak vpravo nahoře kliknout na synchronizační tlačíko (dvě kulaté šipky).

synchronizace
4) Nyní je již program připraven k použití.


Podrobný popis

Podrobnější popis možností programů ve formátu pdf:

Pro verzi 6: Maunál pro verzi 6

Pro verzi 6,5: Maunál pro verzi 6,5

Pro Android: Maunál pro Android„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde